Advert

Seydişehir Merkez İlkokulu Diyabetle Savaşıyor

Konya’nın Seydişehir ilçesi Merkez İlkokulu Diyabet ve Sağlıklı Beslenme projesi kapsamında öğrencilere boy ve kilo ölçümlerini yaparak risk gurubunda yer alan öğrencileri tespit edilerek Diyabet hastalığını tanıtmak amacıyla tüm sınıflarda farkındalık ça

Seydişehir Merkez İlkokulu Diyabetle Savaşıyor
Bu içerik 1293 kez okundu.

Konya’nın Seydişehir ilçesi Merkez İlkokulu Diyabet ve Sağlıklı Beslenme projesi kapsamında öğrencilere boy ve kilo ölçümlerini yaparak risk gurubunda yer alan öğrencileri tespit edilerek Diyabet hastalığını tanıtmak amacıyla tüm sınıflarda farkındalık çalışması yapıldı.

Merkez İlkokulu yapmış olduğu bu projeyle yaklaşık 950 öğrenci ve velilerine sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında önemli bir rol oynamış ve denetimler sonucunda Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okulda Seydişehir Devlet Hastanesi Diyetisyeni Doktor Ayşegül Erdal ve Hemşiresi Nebahat Gürcan’ ı ağırladı. Diyetisyen Doktor Ayşegül Erdal öğrencilere  yaptığı  sunumla konuyla ilgili çizgi film izletti. Okul Müdürü Yasin Öşekci gelecek nesillerin daha sağlıklı olabilmesi için bu tür çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi ve katılımcılara teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
Kevser Türkmenoğlu     0000-00-00 Yapılan bu farkındalık çalışmasının diğer okullarda da yapılmasını rica ediyorum. Hatta bu konu farkındalık boyutundan, bilinç boyutuna taşınmalıdır. Saygılarımla.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Gabonlu Golcü Nihayet İmzayı Attı
Gabonlu Golcü Nihayet İmzayı Attı