Advert

Beyşehir GölündeTemizlik

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüne sahip Konya’nın Beyşehir ilçesinde, belediye ekipleri göl kıyılarında ve su yüzeyinde temizlik çalışması başlattı...

Beyşehir GölündeTemizlik
Bu içerik 963 kez okundu.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüne sahip Konya’nın Beyşehir ilçesinde, belediye ekipleri göl kıyılarında ve su yüzeyinde temizlik çalışması başlattı. 
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun yaptığı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından göl kıyısında temizlik çalışması başlatıldığını belirtti. Tarihi Taşköprü ile Eşrefoğlu Köprüsü arasında kalan kıyı kesiminde gerçekleştirilen ot, yosun ve yabancı madde temizliğinin göl yüzeyinde de devam ettirildiğini vurgulayan Özaltun, “Ekiplerimiz göl kıyılarının daha temiz ve güzel bir görüntüye kavuşturulması için yoğun gayret gösteriyor. Özellikle temizlik çalışması yürütülen bölge, Beyşehir’in vitrini konumunda. O yüzden, burasının daha temiz olmasına ayrı bir önem veriyoruz. Bu kapsamda, göl yüzeyindeki çalışmalarda balıkçı kayıklarından da istifade ediliyor. Ekiplerimiz, göl üzerinde ve kıyılarda görsel kirlilik veren ne varsa toplayıp temizliyor. Bu çalışmalar ihtiyaç oldukça göl kıyılarında diğer kesimlerde de devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

Beyşehir GölündeTemizlik
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Gabonlu Golcü Nihayet İmzayı Attı
Gabonlu Golcü Nihayet İmzayı Attı