Advert

Yeni bir hayattır: Hazır Mısınız?

Seydişehir Devlet Hastanesi Tanıtım Ekibi ‘Organ Bağışı’ konusunda farkındalık oluşturmak amacı ile 3-9 Kasım organ bağışı haftası nedeni haftaya destek amacı ile Şaban Cengiz Kültür Merkezinde organ bağışı tanıtımı ve kabulü standı açtı.

Yeni bir hayattır: Hazır Mısınız?
Bu içerik 1415 kez okundu.

Seydişehir Devlet Hastanesi Tanıtım Ekibi  ‘Organ Bağışı’ konusunda farkındalık oluşturmak amacı ile  3-9 Kasım organ  bağışı haftası  nedeni   haftaya    destek amacı ile Şaban Cengiz Kültür Merkezinde organ bağışı tanıtımı  ve kabulü standı açtı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği standa Seydişehir  Devlet Hastanesi  başhekimi Fatih Altıntepe "Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir. Bu bilinçle ülkemizde “Türkiye Organ ve Doku Nakli Bilgi Sistemi” kurulmuş olup organ dağıtımı en adaletli ve şeffaf şekilde yapılmaktadır.

Son 10 yılda nakil merkezlerinde 4 kat, canlıdan nakil sayılarında 10 kat artış olmuştur. Ancak nakil bekleyen on binlerce insan yanında yapılan nakil sayıları hala istenen düzeyde değildir.

3-9 Kasım tarihleri arasında toplumsal farkındalık açısından Organ Bağışı Haftası olarak kutlanmaktadır.Seydişehir Devlet hastanesi olarak  bizde  bu konuda  farkındalık   yaratmak için destek amaçlı  tanıtım yapıyoruz.dedi

Yeni bir hayattır: Hazır Mısınız?
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI
Basketbol'da Sporcu Sayısı 270 Oldu
Basketbol'da Sporcu Sayısı 270 Oldu