Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi İki Yeni Bölüm

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine iki yeni bölümün açılması için gerekli olan onayın geldiğini söyledi...

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi İki Yeni Bölüm
Bu içerik 2548 kez okundu.

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine iki yeni bölümün açılması için gerekli olan onayın geldiğini söyledi. 

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan’ın fakülte bünyesine yeni bölümlerin kazandırılması için yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlandığını söyleyen Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer  mevcut olan Makine Mühendisliğinin yanı sıra Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin açılması için gerekli olan onayın geldiğini söyledi. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliğinin yanında Mekatronik bölümü açılması içinde başvuru yapıldığını söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Konurer ancak Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Türkiye’deki doluluk oranının yüzde 85‘lik seviyede olmadığından dolayı bu bölümün kabul görmediğini söyledi. 

Seydişehir’e faydalı hizmetler kazandırmak adına işin siyasi boyutu noktasında kendilerine gelecek her türlü talebe açık olduklarını söyleyen Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Fakülte bünyesine kazandırılan yeni bölümlerin öğrenci almaya başlamasıyla birlikte her alanda ilçemize büyük katma değer sağlayacaktır. Seydişehir’imize hayırlı ve uğurlu olsun.  Bölümlerin fakültemize kazandırması için büyük emek sarf eden Rektörümüz Muzaffer Şeker’e ve Dekanımız Hüseyin Arıkan’a tüm Seydişehir halkı adına teşekkür ediyorum dedi.    

  

 

 

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Microsoft, “AirPods Katili” Akıllı Kablosuz Kulaklık Geliştiriyor
Microsoft, “AirPods Katili” Akıllı Kablosuz Kulaklık Geliştiriyor
Emekliye çifte zam hesapta
Emekliye çifte zam hesapta