Advert

Konyaspor Yeniden 1922

Kamu oyunda 1981 olarak bilinen Atiker Konyaspor’un kuruluş tarihi aslında Konya İdman yurdu ile birleşme tarihi.

Konyaspor Yeniden 1922
Bu içerik 1373 kez okundu.

Kamu oyunda 1981 olarak bilinen Atiker Konyaspor’un kuruluş tarihi aslında Konya İdman yurdu ile birleşme tarihi.

Kulüp aslında 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını almıştır. 1923 yılında kurulan Konya idmanyurdu ile olan maçlarda şehir içinde büyük problemler olması gerekçesi ile bazı maçlar Eskişehir’de oynanmıştır. 1981’de ise iki kulüp birleşmiştir. Siyah beyaz renkleri olan Konyaspor kulübünün ismi, yeşil beyaz rengi olan Konya idmanyurdu’nun renkleri alınarak Konya’da profesyonel takım teke düşürülmüş ve kuruluş tarihi ise 1922 yada 1923 yerine birleşme tarihi olan 1981 yapılmıştı.

Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen  olağanüstü genel kurulunda kulübün kuruluş tarihinin yeniden 1922 olarak düzenleme  kararı alındı. Tek listeyle girilen genel kurulda Ahmet Şan, yeniden başkanlığa seçildi. Yeni yönetimde 21 isim yer alırken, 7 kişi ise liste dışı kaldı.

Genel kurulda kulübün kuruluş tarihi de 22 Haziran 1922 olarak düzeltildi.

 

Spor Toto Süper Lig’in çok çetin geçtiğini vurgulayan Şan, şunları kaydetti:

Ahmet Şan, kongrede yaptığı konuşmada, kulüp, basın ve taraftarlarla iyi bir uyum yakaladıklarını belirterek, "Anadolu’dan tekrar bir şampiyon çıkacaksa o da elbet bir gün Konyaspor olacaktır. Bu sezonu da hedeflediğimiz puan bandında ya da bir tık üzerinde bitirirsek, gelecek sezon da Avrupa’da yer alırız. Teknik direktörümüz Aykut Kocaman ve oyuncularımıza güveniyoruz. Şehrimizi en iyi şekilde temsil ediyorlar ve etmeye de devam edecekler. Mali açıdan da kulübümüz rahatlamak üzere. Bu sezon yaklaşık 8 milyon liralık bir artıyla kapattık. Sportif açıdan artırdığımız performansımızı mali açıdan da artırdık mı bunu 20 milyonlara kadar artırma durumumuz olacak. En önemlisi sıfır borçlu bir kulüp olacağız."

Ahmet Şan başkanlığındaki yeni yönetimde ise şu isimler var:

Ahmet Şan, Fatih Yılmaz, Ömer Korkmaz, Abdullah Şanlı, Mustafa Oral, Ali Akkanat, Ali Karaçayır, Ahmet Baydar, Ali Kaya, Erhan Gökmen, Hüseyin Polat, Celalettin Çakıcı, Sefa Coşkun, Osman Dağ, Ömer Demirhan, Hasan Ali Ünlü, Mustafa Güncü, Mehmet Tosunoğlu, Ömer Zeren, Fatih Tınmaz, Tayfun Yenikaynak.

Konyaspor Yeniden 1922
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması