Advert

Kurban Bayramı Kaza Bilançosu

9 Günlük Bayram Tatilinin Kaza Bilançosu Açıklandı. Kurban Bayramı'nın da içerisinde bulunduğu 10-18 Eylül arasında ...

Kurban Bayramı Kaza Bilançosu
Bu içerik 1716 kez okundu.

9 Günlük Bayram Tatilinin Kaza Bilançosu Açıklandı. Kurban Bayramı'nın da içerisinde bulunduğu 10-18 Eylül arasında 3 bin 129 trafik kazası meydana geldi; Bu kazalarda 103 kişi hayatını kaybederken , 7 bin 175 kişi ise yaralandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ve tatilin bitimiyle yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla trafik akımında ek yoğunluk oluştuğu belirtilerek, bayram süresince vatandaşın daha huzurlu ve kazasız seyahat edebilmelerini temin etmek amacıyla gerekli trafik tedbirlerinin en üst düzeyde alındığı kaydedildi.

Ülke genelinde medya organları ile yapılan kamuspotlarının yanısıra, kazasız bir tatil geçirmek için 281 Bin 525 Güvenlik personelinin görev yaptığı öğrenildi. Ayrıca 680 Bin broşürün dağıtıldığı bildirildi.

 "Bayram tatilinde alınan tedbirler, vatandaşlarımızın ve sürücülerin duyarlı davranışları nedeniyle, yıl içerisinde normal bir günde 498 trafik kazası meydana gelmekte iken, bu bayramda yollarda trafik akımı yüzde 500 artmasına rağmen, alınan yoğun ve etkili tedbirler sonucunda bayramdaki günlük trafik kaza sayısı yüzde 30 azalarak 348 olmuştur.Son üç yılda araç sayısındaki yüzde 22 artışa rağmen, kazalarda önemli oranda azalma meydana gelmiş, son 3 yıla oranla ölümlü kazalarda yüzde 22, 2015 yılı Kurban Bayramındaki kaza sayısına oranla da yüzde 27’lik bir düşüş yaşanmıştır.Alınan tüm bu tedbirlere rağmen meydana gelen 3 bin 129 trafik kazasında maalesef 103 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.'' Denildi.

kurban bayramı kaza bilançosu
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması