KYK Yeni Döneme Hazır

Her yıl 100 binlerce öğrenci üniversiteyi okumak için ailesinden ayrılıp çoğu zaman hiç bilmediği bir şehre gidiyor.

KYK Yeni Döneme Hazır
Bu içerik 2709 kez okundu.

Süleyman sayan'ın Özel Haberi

Her yıl 100 binlerce öğrenci üniversiteyi okumak için ailesinden ayrılıp çoğu zaman hiç bilmediği bir şehre gidiyor. Bu şehirlerde konaklama için en çok tercih edilen seçeneklerden biri Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurtları. Gerek maddi uygunluğu gerekse de imkanları bakımından ailelerin de gözünün arkada kalmayacağı kurumlardan biri Kredi Yurtlar Kurumu. Türkiye’de bulunan yurtların ortak sayabileceğimiz özellikleri bulunmakla birlikte birde idarecilerin elin taşın altına attığı durumlar var özel haberimizin ayrıntılarına gelin beraber bakalım;

Seydişehir Kredi Yurtlar Kurumu okulların ve yurdun kapanmasını fırsat bilerek, yeni eğitim öğretim yılına çiçek gibi bir yurt ile merhaba demek için kolları sıvamıştı. Bu kapsamda Yurtta bulunan A , B ve C Bloklarında eksikler giderildi.  Tüm odalar koridorlar boyandı, dönem sonu problem çıkartan tüm aksamlar tamir edildi. Bahçe hizmetleri tamamlandı. Öğrencilerin gün içinde zaman geçirdikleri sosyal tesis ve kantinin bulunduğu kısım elden geçirildi. Seydişehir Kredi Yurtlar Kurumu  yeni öğretime hazırlıkları neredeyse bitirdi. Personelin özverili çalışması, yurt idaresi ve başta yurt müdürü Ferhat Tükel olmak üzere elini taşın altına koyması problemlerin bir bir çözülmesinde ana etken oldu.

Ferhat Tükel Farkı;

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yurt müdürlüğüne atanan Ferhat Tükel, Öğrencilere babacan ve iyimser tavırları, Personel ile bilgi alış verişi yaparak daha görev süresi bir yıl bile olmadan farkı hissettirdi. Dönem sonu yurtta değişiklik ve yenileme kapsamında , öğrencilere kişisel çalışması ile kazandırdığı, Spor aletleri, oturmak için bank ve kamelyalar, çöp kutuları, kapalı devre kamera sistemleri, santralde yapılan yenilemeler bunlardan sadece birkaç tanesi.

''Kariyer sohbetleri,  Türk İslam kültürü, şehrimizin tanıtımı ve her bir öğrencimizin Seydişehir’imiz için bir kültür elçisi olmaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Uyum programları. Gönül bağı projeleri Sadece konaklama değil eğitim ve kültürel anlamda çalışmalarımız olacaktır.'' Demişti ilk göreve geldiğinde ; bu kapsamda Seydişehir’in değerleri ile çeşitli tur gezi ve tanıtım çalışmalarına imza atmıştı, Bu yıl daha oturmuş bir yapı ile bunun bir tık üzerine çıkacaklarının sinyallerini çoktan verdiler aslında.

Yurt ve öğrenciler hakkında fikirlerini aldığımız Ferhat Tükel Yaptığı Açıklamada;

Üniversite yaşamını KYK’da geçirecek olan öğrencilerine rahat bir yaşam alanı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor, devam da edecek. Konaklama faktörünün üniversite hayatının en önemli unsurlarından birini oluşturduğu düşünürsek, öğrencilerin rahat bir üniversite hayatı yaşamaları, her türlü teknolojik imkanı ve kültürel-sportif faaliyetleri yurt güvenliği içinde gerçekleştirmeleri için Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları olarak yeni döneme hazırlandık. Yurtlarımızda temizlik, beslenme, ulaşım, güvenlik gibi kişisel ihtiyaçların en iyi ve en hızlı şekilde artırılıp geliştirildiğini dile getiren Tükel, öğrencilerin trafik, gürültü ve şehir karmaşasından uzak ve güvenli konaklama ortamının Seydişehir yurtları seçmelerinde en büyük etken olduğunu dile getirdi.

KYK Yurtları sayesinde öğrencinin ulaşım ve güvenlik sorunu yaşamadığı belirtilerek yurtta konaklayan öğrencilerin yurdumuzun içinde ve hemen yakınındaki Fakülte ve yüksek okulda gerçekleşen akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerden ötürü şanslı ve avantajlı olduğu vurgulandı. Öğrencilere yeni adım atacakları üniversite hayatlarında her türlü desteği verip güvenliği sağlama adına, mevcut kameralarımıza 19 Adet yeni güvenlik kamerası eklendiğini, Spor yapmak isteyen öğrenciler için barfiks koşu bisikleti germe hareketleri yapılacağı spor aletleri, basketbol sahası voleybol sahası masa tenisi ve satranç ile hizmet sunulduğunu kaydeden Seydişehir Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü, öğrenciler açısından KYK yurtlarının herhangi birinde kalarak eğitime başlamanın doğru ve yerinde bir seçim olacağına dikkat çekti. Kariyer sohbetleri ve seminerler konusuna değinen Ferhat Tükel .Öğrencilerimizin sadece barınmalarını sağlamıyoruz aynı zamanda onları hayata da hazırlıyoruz. Öğrencilerimiz bizlere ailelerin emaneti onlara kendi evlatlarımız gibi bakıyor ve daha rahat okuya bilmeleri için elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz, karşılığında sadece düzgün ve başarılı bir okul hayatı talep ediyoruz.’’ Dedi. 

Seydişehir Kredi Yurtlar Kurumudan son çektiğimiz bir kaç fotoğraf ile sizleri başbaşa bırakıyoruz...

Seydişehir Kyk Kredi yurtlar kurumu Süleyman Sayan Özel Haber Ferhat Tükel yeni döneme hazır
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET