KYK İçin İlk Yedekler Belli Oldu

İlk yedek yurt yerleştirme işlemleri tamamlandı...

KYK İçin İlk Yedekler Belli Oldu
Bu içerik 1393 kez okundu.

 

İlk yedek yurt yerleştirme işlemleri tamamlandı. Üniversite öğrenimi için kredi yurtlar kurumuna başvuran, ancak yedek listede kendisine yer bulabilen öğrencilerin merakla beklediği yedek ilk yedek öğrenci alma işlemleri başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ilk yedek yurt yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Yedekten yurt bekleyen öğrenciler yerleştirme sonuçlarını kurumun https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenebilecekler.

Gençlik ve spor bakanlığının resmi sitesinden yapılan duyuruda  şu ifadelere yer verildi;

''Bu yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarda kalmak için toplam 383 bin 538 öğrenci başvurmuş, ilk yerleştirme, 2 Eylül’de yapılmıştı. Bunların içerisinden 162 bin 599 öğrenci yurtlara yerleştirilirken 202 bin 121 öğrenci de yedek sırasına alınmıştı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu, bu yıl bir yeniliğe daha imza attı ve ilk kez, ilk yedek yerleştirme tarihlerini de açıkladı. Bu takvime göre ilk yedek yerleştirme bugün (8 Eylül) gerçekleştirildi. İkinci yedek yerleştirme 17 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 22 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek. 
Yedek yerleştirmeler, 22 Eylül’den sonra da belirli aralıklarla devam edecek.''Denildi.

yedek listesi açıklandı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET