Advert

Sistem Koleji Yeni Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verdi

Seydişehir Özgüven Sistem Koleji, Yeni Eğitim öğretim yılında, okula ...

Sistem Koleji Yeni Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi Verdi
Bu içerik 1778 kez okundu.

Süleyman Sayan Özel Haber

Seydişehir Özgüven Sistem Koleji, Yeni Eğitim öğretim yılında, okula kayıt olan minik öğrencilerinin okula daha güzel adapte olabilmeleri için oryantasyon eğitimi düzenledi. Dört gün sürecek eğitimle,  okulların resmi açılışında öğrencilerin uyum problemi yaşamamaları açısından önemi vurgulandı. Öte yandan orta okul düzeyinde de aynı eğitimin verildiği öğrenildi.

Özgüven Sistem Koleji Genel Müdürü Fatih Küçük Yaptığı Açıklamada; 

''Minik yavrularımızın okula adapte olabilmeleri için olmassa olmazlarımızdan biri oryantasyon dönemi, okulda öğrencilerimiz bu dönemde girişleri çıkışları, okul idaresini, rehber eğitim merkeini, sınıfını, lavaboların yerini öğrenirken. Eğitim verecek olan öğrenmenlerimiz ile tanışıp kaynaşıyorlar. Okul öncesi verilen bu kısa uyum programı öğrencilerimizin, tıpkı vizyonumuzda belirttiğimiz gibi öz güvenli bir şekilde okula gelip eğitim almalarında bir adım olacaktır. Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dilerim''Dedi.

Okul Müdürü Durmuş Ali Çetin ise Açıklamasında;

''2016-2017 Eğitim Öğretim yılı, Özgüven Sistem Kolejii özellikle okula yeni merhaba diyecek ilkokul birinci sınıflar ve orta okul birinci sınıflarımız öğrencilerimiz için uyum eğitimi başladı, okulla öğrenciler buluştu.Ortaokul düzeyinde daha önce TEOG kursları ile ilk zili çalmıştık. uyum sürecimiz İlk okul düzeyinde saat 10:00 ila 12:00 arasında bugünden itibaren dört gün devam edecek orta okulumuz ise 10:00 ila 13:00 arasında yine dört gün devam edecektir. Tüm Öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.''Dedi.

Öğrenciler yeni öğretmenler ile tanıştıktan sonra okulu gezerek, okuldaki ilk heyecanlarını atmış oldular.

Süleyman Sayan Seydişehir ÖZgüven Sistem Koleji Oryantasyon uyum eğitimi
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması