Advert
Advert

Çırak Kayıtlarında Son Hafta

Merkezimizde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı çırakların ve işyerlerinde belgesi olmayan yetişkinlerin kayıtları...

Çırak Kayıtlarında Son Hafta
Bu içerik 1192 kez okundu.

SEYDİŞEHİR MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezimizde  2016-2017 Eğitim Öğretim yılı çırakların ve işyerlerinde  belgesi olmayan yetişkinlerin kayıtları 1Temmuz 2016 tarihinde başlamış olup 16 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecektir. Ancak , Kurban Bayramı nedeni ile hafta boyunca tatil olacağından vatandaşlarımızın madur olmamaları için kayıt olmaları gerekmektedir

3308 sayılı Meslek Eğitim Kanunun 13. maddesi gereği iş yerlerin de çırak çalıştıranlar kanun gereği yanında çalıştırdığı kişileri Mesleki Eğitim Merkezine yazdırmak zorundalar. İş Güvenliği Yasasına göre de yanında çalıştırdıkları yetişkinleri  öğrenim  durumu ne olursa olsun mesleki eğitimi aldırmak zorundadırlar. Bunları yapmayan işyerleri kanunda belirtilen cezalarla karşı karşıya kalabilirler.

 Merkezimize kayıt olan ortaokul mezunu öğrencilerimiz aynı zamanda Açık Lise ve Açık Meslek Lisesine kayıt olarak dışardan eğitim almaktadır. Öğrencilerimiz Açık Lise ve Açık Meslek Lisesi derslerini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her dönem  yapılan açık lise sınavlara girerek ders kredileri tamamladıklarında lise mezunu olabilecektir. İsterse Yüksek öğrenime devam edebilecektir. Merkezimizde Mesleki Eğitime devam ettikleri için çalıştıkları dalda Kalfalık Belgesi akabinde Ustalık Belgesi  alarak kendi İşyerlerini açabileceklerdir.

Kayıt ve Bilgi için gerekli evrakları Merkezimizden almaları  önemle duyurulur.

İletişim:

http://seymesem.meb.k12.tr/

0 332 582 5545

 

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü

Erdem ŞİRİN

Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
NEVEN SUBOTİC'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ
NEVEN SUBOTİC'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı