Advert
Advert

KONYA MİLLET VEKİLİ ADAYLARI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 24 Haziran Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

KONYA MİLLET VEKİLİ ADAYLARI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI
Bu içerik 397 kez okundu.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 24 Haziran Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan milletvekili kesin aday listelerine göre, seçime katılacak siyasi partilerin KONYA adayları şunlar: 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Ahmet Sorgun

2- Tahir Akyürek

3- Orhan Erdem 

4- Leyla Şahin Usta 

5- Ziya Altunyaldız 

6-H. Ahmet Özdemir 

7- Gülay Samancı 

8- Abdullah Ağralı 

9-Selman Özboyacı 

10- Halil Etyemez

11- Ali Sürücü Yüksek 

12-M.Akif Yılmaz Yüksek

13- Zerrin Özel Yüksek 

14-Osman Seçgin 

15- Muhammed Zeren

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1-Mustafa Kalaycı

2- Esin Kara Yüksek

3-Celil Çalış

4- Ahmet Fatih Satılmış

5- Sefa Lök

6- Yunus Emre Tekinsoy

7- İsmail Öğütcü

8- Faruk Sonkaya

9- Özlem Sarıoğlu

10- Sedat Göncü

11- Mustafa Aygün

12- Salih Akça

13- Türker Aydoğdu

14- Aytekin Mart

15- Bilal Yiğit

 

HÜR DAVA PARTİSİ

1- Mahmut Eminoğlu

2- Edip Yılmaz

3- Yahya Taş

4-Feyzi Boylu

5- Ramazan Erman

6- Kemal Ödemiş

7- İshak Gün

8 -Murat Yeşiltaş

9- Mustafa Özelçi

10-Mehmet Agdaş

11- Mehmet Reşat Doğan

12- Metin Özaras

13- Hasan Cihan

14- Doğan Burhan

15- Emre Yılmaz

 

VATAN PARTİSİ

1- Kazım Koçer Yüksek

2- Samet Sağlamer

3- Arslan Kılıç

4- Berat Berk Candemir

5- Fahrettin Küçük

6- Ali Paşaoğlu

7- Nefise Nilgün Bitlisli

8- Onur Özcan

9- Eylem Göksu Yıldırım

10- İbrahim Toraman

11- Mehmet Ceylan

12- Mehmet Arda Yalçınkaya

13- Yaşar Diyarbekirlioğlu

14- Kürşat Özbek

15- Gürsel Hürriyet Eker

 

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ

1-Bülent Kılıç

2- Berna Çelik

3- Eylül Yaylacı

4- Gıyasettin Almaz

5- Jiyan Huri Yalçın

6- Ramazan Ot

7- Bahar Ekinci

8- Orhan Karaca

9- Yusuf Gezer

10- Hanifi Karaca

11- Fahri Yalçın

12- Mehmet Yönet

13- Hasan Gebeşoğlu

14 -Mehmet Sait Koyuncu

15- Cahit Babahan

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Abdullatif Şener

2- Abdulkadir Karaduman

3- Hasan Sarımehmetoğlu

4- Saim Sezen

5- Nihal Eken

6-Ali Sayar

7- İsmail Ünsal

8- Orhan Kaya

9- Nazife Demirhan

10- Mehmet Yaşar Narin

11- Sefer İpek

12- Hikmet Balcı

13- Şeniz Kurtuluş

14-Tahir Dilek

15- Hasan Pektekin

 

SAADET PARTİSİ

1-Mustafa Özkafa

2- Hasan Hüseyin Uyar

3-Mustafa Derbentli

4- Sinan Toprak

5- Muhammet Uzun

6- Ahmet Büyüktermiyeci

7- Yavuz Aydın

8- Kenan Özcan

9- İsmail Hakkı Bacak

10- İsmail Aydilek

11- Mahmut Sami Büyükyılmaz

12- İsmail Bulut

13- Ömer Mücevher

14- Sefa Yılmaz

15- Kerim Şenel

 

İYİ PARTİ

1- Fahrettin Yokuş

2- Orhan Tulukcu

3- Sevil Sargın

4- Mehmet İlker Yiğit

5- Şakir Berber

6- Süleyman Şenol

7- Gökhan Tozoğlu

8- Osman Fedai

9- Mustafa Rıdvan Peker

10- Oğuz Şimşek

11- Rana Erarslan

12- Mehmet Ali Önal

13- Nazan Kaya

14- Abdullah Mahmut Tunçez

15-Faruk Çöklü

BAĞIMSIZ

-Mücahid Ayan

-Lütfi Dilek

 

KONYA MİLLET VEKİLİ ADAYLARI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR'DA RIZA ÇALIMBAY DÖNEMİ
KONYASPOR'DA RIZA ÇALIMBAY DÖNEMİ
Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu 2. Etap Startı Verildi
Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu 2. Etap Startı Verildi