Advert
Advert

Yeni Binalarına Zafer Bayramında Geçtiler

Kendi binasına taşınan CHP İlçe Teşkilatının açılış töreninin 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesi ile milli birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı...

Yeni Binalarına Zafer Bayramında Geçtiler
Bu içerik 1471 kez okundu.

Kendi binasına taşınan CHP İlçe Teşkilatının açılış töreninin 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesi ile milli birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı.

AKP ve MHP  İlçe Başkanlarının da hazır bulunduğu açılışa, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, İl Başkanı Yardımcısı Halil Fındık, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akboğa, Seydişehir Eski Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ve partililer katıldı.

Kendi mal varlığı olan PTT yanında bulunan CHP İlçe Binası açılış töreninden önce bir konuşma yapan Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt,  milli birliğin önemli olduğunu ama gerçekleşmesi için bir kere herkesin bu ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve onun silah arkadaşı İsmet İnönü’ye saygı duyulması gerektiğini söyledi.

Binanın açılışının 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesinin anlamlı olduğunu belirten Milletvekili Hüsnü Bozkurt: “Bir insanın evinin olması önemlidir ama özgürce yaşamadıktan sonra yaşadığımız evin bir anlamı da kalmaz. Biz CHP’liler olarak insanca yaşamanın kıymetini biliyoruz. Ve bizlere insan gibi yaşamayı sağlayan şehitlerimizi bu vesileyle minnet ve şükranla anıyoruz. Mustafa Kemal antiemperyalist bir liderdi. Sevr anlaşmasından sonra yok edilmesini istenen bir ulusun şahlanışı 30 ağustostur. 30 Ağustos Türkiye Cumhuriyetinin mührüdür tapusudur. Bu nedenle İlçe binamızın  açılışının 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesi çok anlamlıdır.” Dedi.

Milli olmadan milli birlik  olmayacağını da söyleyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt : “Türkiye Cumhuriyeti’nin kilit taşı Mustafa Kemal ATATÜRK ve laikliktir. Ulusun milli birliğini sağlayacaksak bunu sözde değil  özde yapmalıyız. 30 Ağustos Zaferinin başlangıcında  Mustafa Kemal ATATÜRK’ün haykırdığı gibi YA İSTİKLAL YA ÖLÜM! “diyerek milletimize sahip çıkmalıyız şeklinde konuştu.

Daha sonra CHP İlçe Başkanı Yunus Uysal, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Ünal  ve Konya CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt birlikte açılış kurdelesini keserek hizmete açtı.

chp yeni bina seydişehir
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
NEVEN SUBOTİC'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ
NEVEN SUBOTİC'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı