Çınar Göz Kamaştırdı

Konya’nın ilk özel tiyatrosu olma özelliğini koruyan Çınar Sanat Atölyesi ...

Çınar Göz Kamaştırdı
Bu içerik 561 kez okundu.


Konya’nın ilk özel tiyatrosu olma özelliğini koruyan Çınar Sanat Atölyesi “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” oyununu sahneledi.Eşini kaybetmiş ve tüm gayesi gözlerini kapatmadan önce kızını evlendirmek olan bir anne ve hayatın sıradanlığına kendini bırakmış mutsuz, umutsuz bir kadın. Ismarlama evliliklerin dayatılmasıyla kendisine karşı daha da hırçın davranan kızıyla annesinin komik öyküsünün anlatıldığı oyun, aynı zamanda “evlilik” meselesinin toplumsal hayattaki yerini de komik bir dille sorgulayıp bu noktadaki çarpıklıkları gözler önüne seriyor.
Çınar sanat atölyesinin bu sezon ki üçüncü oyunu olan Lütfen kızımla Evlenirmisiniz de yine seyircisi ile bütünleşen bir komedi de buluştuklarını söyleyen Çınar sanat atölyesi sanat yönetmeni Ferhat ÜSTÜN, Konyalı tiyatro severlere oyunlarına gösterdikleri ilgiliden dolayı  teşekkür etti.
Bu yıl kaybettiğimiz ünlü tiyatro ve Edebiyat yazarı Muzaffer İZGÜ’nün yazdığı oyunu Ender KAYA ve Ferhat ÜSTÜN birlikte yönettiler.Oyunun yönetmen yardımcılıklarını Özlem DEMİREL ve Bilge DAĞLI yaparken Oyunda Kübra UĞUR ,Tuğba ÖZKAN,Kürşat Demirel,Kemal İNCESÖZ,Halil ÖZOĞLAN  rol alıyor.
Çınar Sanat Atölyesi derneği başkanı Adnan ALKAN yaptığı açıklamada “Çınar koca bir dev olma yolunda emin adımlarla yürüyor.Çınar’ın geleceğini ise Çınar Çocuk Akademisi’ndeki filizlerle sağlama alıyoruz” dedi.

Çınar Göz Kamaştırdı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Etyemez'den Sudan'da Ribat'a ziyaret
Etyemez'den Sudan'da Ribat'a ziyaret
II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali
II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali