Advert

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Milli İrade Meydanı’nda yapılması planlanan Cumhuriyet’in 94. yıl dönümü kutlaması, hava muhalefeti nedeni ile kapalı Pazar yerinde yapıldı.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Bu içerik 180 kez okundu.

 

Törene Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, CHP ilçe  başkanı Yunus Uysal, Şehit ve Gazi yakınları, Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri, Daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yağmura rağmen çok sayıda öğrencinin ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşen tören Kaymakam Aydın Erdoğan ile Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra Kaymakam Aydın Erdoğan günün anlam ve önemi hakkında yaptığı konuşmasında “Büyük Türk milletinin şanlı tarihinin  en önemli   dönüm noktalarından  biri olan Cumhuriyet  bütün olumsuz  şartlara   rağmen  birlik beraberlik   içinde  istiklal  mücadelesinin  şerefle taçlandırılmasıdır. Herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin, inançların güvence  altında  bulunduğu, yeryüzünün en çağdaş yönetim biçimidir Cumhuriyet. Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı Türkiye   bir ilham kaynağı olmayı sürdürmektedir. Mevzubahis vatan olduğunda 15 Temmuzda  bünyesinden  milyonlarca Ömer Halisdemir çıkarmayı  bilmiştir. 15 Temmuz milletimizin demokrasiye  ve cumhuriyete  ne kadar ödem verdiğinin  göstergesidir. Cumhuriyetimizin 94.Kuruluş   yıldönümünde  Başta   Ulu önder Atatürk ve  tüm silah arkadaşlarını saygıyla minnetle anarken  15 Temmuzda   Cumhuriyet    ve Milli irade için şehit  olan  kardeşlerimizi  ve  gazilerimizi  saygıyla  ve minnetle anıyorum"  dedi.

Tören Seydişehir Lisesi Kaşık ekibinin düzenlediği folklör gösterisiyle devam etti. Öğrencilerin Kaşık oyununu  protokol ve vatandaşlar severek izledi. 

CUMHURİYET KOŞUSUNDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Çogep kapsamında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar tarafından ödüllendirildi.

Birinciye bisiklet, ikinciye eşofman takımı ve üçüncüye ise spor ayakkabı verildi.

Bayram töreni tüm okulların sırayla yaptığı yürüyüş gösterisi ile sona erdi.

#29 #EKİM #CUMHURİYET #BAYRAMI #COŞKUYLA #KUTLANDI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI - Seydişehir'de - 29 - Ekim - Cumhuriyet - Bayramı - coşku - ile - kutlandı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çınar Göz Kamaştırdı
Çınar Göz Kamaştırdı
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI
GÜNYELİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILIŞI YAPILDI