Advert

Son Yolculuğuna Binlerce Kişi Uğurladı

Şırnak'ın Uludere İlçesi Andaç Köyü yakınlarında yola patlayıcı tuzaklayan PKK'lı teröristler, askerlere roketatar ve otomatik silahlarla ateş açmış...

Son Yolculuğuna Binlerce Kişi Uğurladı
Bu içerik 4077 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Şırnak'ın Uludere İlçesi Andaç Köyü yakınlarında yola patlayıcı tuzaklayan PKK'lı teröristler, askerlere roketatar ve otomatik silahlarla ateş açmış,. Çıkan çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşle Terhisine 45 gün kalan,Er Hüseyin Kavalbacak şehit olmuştu.

Şeydişehirli Şehidin Naaşı Önce Hava yolu ile Konya'ya ardından, kara yolu ile Seydişehir'in Ketenli Mahallesine getirildi. Belediye önünden kalkan otobüslerle ve hususi araçlarla Seydişehirliler, Şehidine son görevini yapmak için ketenliye adeta akın etti. 

Ketenli Mahallesi girişinde şehit Kavalbacak’ı yakınları, şehidini gözyaşlarıyla karşıladı. Şehit Kavalbacak’ın cenazesi helallik alınmak üzere baba evine getirildi. 1 kız ve 1 erkek  kardeşi bulunan şehit onbaşı Kavalbacak’ın annesi Hanım Kavalbacak helallik alınırken "Kara gözlü kuzum" diyerek ağladı. Bu sırada şehidin kız kardeşi Ayşe Kavalbacak da "Ağabeyimi güle oynaya gönderdik. Ağlamayacağız. Güle oynaya karşılayacağız. Asker selamı ile karşılayacağız" dedi. 

Binlerce kişinin katıldığı merasime, Konya Valisi Yakup Canbolat, Orman ve Su işleri Bakan yardımcısı Harun Tüfekçi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, Mehmet Babaoğlu, Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Mülkü ve  Askeri Erkan, Ketenli halkı ve  vatandaşlar katıldı. Cenaze namazını ise Konya Müftüsü Ali Akpınar Kıldırdı. Çobanlık yapan ve 2 çocuk babası olan Ali Kavalbacak şehit oğlunun fotoğrafını dakikalarca öptükten sonra son sözü “Vatan Sağ Olsun” oldu.

Şehit kardeşinin cenazesine sarılan kız kardeşi Ayşe Kavalbacak ise “Güldürmeyeceğim o hainleri, dik duracağım abim ağlamayacağım. Sana nasıl kıydılarsözleri ise yürekleri dağladı.

Konya Müftüsü Ali Akpınar’ın, İkindi Namazına müteaip Ketenli Merkez Camiinde kıldırdığı cenaze namazından sonra tekbirlerle şehidin naaşı mahalle mezarlığına defnedildi.

Hüseyin Kavalbacak Seydişehir Konya Şehit Cenaze töreni defnedildi ketenli ikindi namazı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sahuru atlamayın, iftarı abartmayın...
Sahuru atlamayın, iftarı abartmayın...
Kürdan ağırlığında robot böcek
Kürdan ağırlığında robot böcek