Başkan Tutal'ın 15 Temmuz Mesajı

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 15 Temmuz Destanı’nın birinci yıl dönümü nedeniyle, bir mesaj yayınladı.

Başkan Tutal'ın 15 Temmuz Mesajı
Bu içerik 306 kez okundu.

Başkan Tutal, demokrasiye, vatanına, bayrağına ve milli iradeye sahip çıkılan gecenin yıl dönümünde  tüm vatandaşları  Milli İrade meydanında kılınacak yatsı namazına ve programa davet etti.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesaj şöyle: 
 

"Rabbim bir daha bu millete Mehmet Akif dediği gibi istiklal marşı yazdırmasın. 15 Temmuzları yaşatmasın inşallah. Darbe teşebbüsü falan denilirde, darbe teşebbüsü falan değil.15 Temmuz bu ülkeyi kaosa sokmanın, iç savaşa sokmanın , bu ülkeye,bu millete, bu devlete, bu bayrağa ihanet etmenin bir hareketi idi. Darbe değil , ihanet hareketi idi. Değilse bu milletin meclisi , bu milletin Cumhurbaşkanı, bu milletin Cumhurbaşkanın köşkü , genelkurmayı, askeriyesi v.s bombalanmazdı.

 

Bu kara günü Unutmayacağız , Unutturmayacağız demiştik. Yaşadığımız olaydan ibret almamız, ders çıkarmamız gerekiyor. Çanakkale ruhu, bedir ruhu gibi 15 Temmuz  da  bu millete bir ruh verdi. Bu ruhu  biz çocuklarımıza, torunlarımıza aşılamamız ve 15 Temmuzdan ibret alarak o ruhu devam ettirmemiz gerekiyor.

 

15 Temmuz da adeta haçlı ruhunun bir başka versiyonu idi. Ama en acıklısı  o baltanın sapı bizden idi. Diğer haçlı seferlerinden farklı bir versiyon vardı.Bunlar bizleri Allah adına aldatmışlardı. Ama bu millet yutmadı. diğer haçlı seferleri püskürttüğü gibi bunu da püskürttü. Bu ruhu bizim canlı tutmamız, bu ruhu devam ettirmemiz gerekiyor.

 

Rabbim bir daha bu millete 15 Temmuzları yaşatmasın. 15 Temmuz’da canı ve kanı pahasına bu toprakları, bayrağımızı ve mukaddesatımızı korumak için her türlü fedakârlığı yapan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum. Tarihimizdeki en büyük ihanet olan 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz Cumartesi günü Saat 20.30’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanı önünden başlayacak Milli Birlik Yürüyüşü’ne ve düzenlenecek etkinliklere tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.” 

Başkan Tutal'ın 15 Temmuz Mesajı Seydişehir Seydişehirhaber Seydişehir gündem Seydişehir ajans
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
Usta Sanatçı Münir Özkul Hayatını Kaybetti
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET
DÜNYA KIRIM TATAR ÜNİVERSİTESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARET