Advert

15 Temmuz Şehitleri İçin İlk Durak Seydişehir

15.temmuz Hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehit kabristanlarını Ziyaret ederek ülkenin dört bir yanına gitmek için Konya’dan yola çıkan bisikletlerin ilk durağı Seydişehir oldu.

15 Temmuz Şehitleri İçin İlk Durak Seydişehir
Bu içerik 2299 kez okundu.

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen etkinlik çerçevesinde kentten 3 sağlık çalışanı öncülüğünde yola çıkan, yaklaşık 50 bisikletlinin ilk durağı Seydişehir oldu.

Seydişehirli bisiklet sevdalıları ise organizasyondan çok mutlu oldular ve günün ilk ışıklarıyla birlikte yaklaşık yirmi Bisikletli Konya ’dan  gelecek grubu karşılamak için yola düştüler. Karacaören mahallesinde buluşan iki ekip vakit kaybetmeden Seydişehir’e doğru pedal çevirmeye başladı, bu arada haberi alan 8 Beyşehirli bisiklet tutkunu da Seydişehir’e doğru yol aldı.

Seydişehir’in girişinde bir dinlenme tesisinde mola veren ekibe ,Beyşehirli grubunda katılımıyla    sayı yaklaşık 80 civarına geldi. Geçici olarak trafiğe kapatılan yolda bisikletliler 15 Temmuz milli irade meydanın önünden, Hükümet binasının önüne geçerek, ilçede ilerlediler.

15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Gölbaşında şehit olan Muhsin Kiremitçi’ nin  kabristanını ziyaret için Akyol Mezarlığında doğru pedal çevirmeye devam ettiler.

Hain darbe girişimi esnasında şehit  olan Muhsin kiremitçi’ yi kabri başında ziyaret ederek, Şehit babası emekli İmam Hüseyin Kiremitçi ile bir süre görüştükten sonra Şehit Babasına Kuranı Kerim Türk Bayrağı ve üzerinde 15 temmuz şehitlerinin ismi yazan tişört hediye ettiler. Okunan Kuranı kerim ve yapılan duaların ardından kabristandan, şehit Kiremitçi’nin toprağından bir parça aldılar. 

Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan Öznavruz, törende yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi vatandaşların, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen karanlık güçlere karşı gereken dersi verdiğini söyledi.

O gece, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına ses vererek meydanlara koşan milletin, şanlı tarihine üstün bir başarı daha yazdığını belirten Öznavruz, ;

"Ülkenin ekmeğiyle büyüyen, milletin içindeki hainlerin, ülke sevdalısı vatandaşlara şuursuzca ateş etmesi sonucu 249 şehit verdik. O gece şehit olan kardeşimizden biri de Muhsin Kiremitçi oldu. Burada bulunarak onlara, 'Sizi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız' diyoruz. Şehadet şerbetini içmek üzere kararlılıkla meydanlara çıkan vatan evlatlarına Allah'tan rahmet diliyorum." Dedi

1,9.jpg

Bisiklet heyeti daha sonra Seyyid Harun veli türbesi ve camiini ziyaret ederek dua okuyup namaz kıldılar.  

Parkur, belediyenin önünde bulunan ve hain darbe girişiminden sonra ismi değişerek 15 temmuz milli irade meydanı olan alanda tamamlandı.3,1.jpg

Seydişehirli ve Beyşehirli Bisikletçiler organizasyon için Konya’dan gelen gruba teşekkür ederken, saat 15: 00 da ekip Konya’ya doğru tekrar pedal başına geçerek yola çıktı.3-112.jpg

Organizasyona : Konya’dan Beyşehir’den ve Seydişehir’den katılan bisikletçilerin yanı sıra Orman ve su işleri bakan yardımcısı Harun Tüfekci, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer- Konya halk sağlığı müdürü Hasan Öznavruz çeşitli sivil toplum kuruluşları sağlık çalışanları ve ilçe halkı katıldı.

5-048.jpg

Akşam saatlerinde Konya’da olması planlanan ekip Salı günü ise Konya’nın Ereğli ilçesine doğru yola çıkacak ve yaklaşık 150 km pedal çevirecek.

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu, Konya, Niğde, Aksaray, Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ geçildikten sonra 19 Temmuz'da Çanakkale Şehitler Abidesi'nde sona erecek. 

-Süleyman Sayan -

img_8723.jpg

Pedalların  İlk Durağı Seydişehir Oldu seydişehir haber seydişehir ajans sağlık sen Halk sağlığı Süleyman Sayan Gündem Seydişehir Seydişehir haberleri Son dakika Seydişehir Mustafa Koyuncuoğlu Ahmet Ekizer 15 Temmuz Şehitleri
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor Resmi İnternet Hesabından Taziye Mesajı
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması
Konyaspor'dan Kombine Açıklaması