Advert
Advert

Yangına Müdahale İçin Geldiler, Saldırıya Uğradılar !

Konya’nın Seydişehir İlçesi merkez Pınarbaşı mahallesi Su deposunun üst kısmında bulunan ormanlık alandaki ...

Yangına Müdahale İçin Geldiler, Saldırıya Uğradılar !
Bu içerik 2221 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Konya’nın  Seydişehir İlçesi merkez Pınarbaşı mahallesi Su deposunun üst kısmında bulunan, sebebi henüz belirlenemeyen nedenle ormanlık alandaki otların tutuşmasıyla bir anda yangın çıktı. Çevreden geçen duyarlı vatandaşların ihbarıyla yangın Konya Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi sonrası yarım saatte kontrol altına alındı. Tam Bu Esnada  İtfaiye ve orman bölge müdürlüğü ekipleri ağaçların arasında yanmakta olan (12 adet) arı kovanlarını fark etti.  

Arılar bir anda ekiplere saldırdı

Kovandan çıkan binlerce arı ilk olarak etrafa yayılarak yoldan geçenlere ve yangına müdahale eden ekiplere saldırmaya başladı. Ekipler çok zor anlar yaşadılar ama yine de görevlerini yerine getirmeyi başardılar. Arıların saldırısından haber için oraya gelen gazetecilerde nasibini aldı.  Gazeteciler zor şartlar altında çekimlerini tamamladılar.

Yangın Söndürüldü Ama

Yangın sonunda yaklaşık Bir Hektar alan kül olurken, yangın ekiplerin koordineli ve zamanında müdahelesiyle çok kısa sürede tamamen söndürüldü. Ancak arılar halen bölge için tehlike arz ediyor, bölgenin hemen altında bulunan Pınarbaşı mahallesine ulaşması durumunda bir çok sokma vakası hastaneye akın edebilir.

Kovan Sahibi Nerede Bilinmiyor !

Öte yandan yangının merkezinde arı kovanlarının bulunması ise yangınla ilişkisi araştırılıyor, kovanların sahibinin şuan için kim olduğu bilinmezken, Kovan sahibinin bulunması için  araştırma başlatıldığı öğrenildi. 

Konya Seydişehir Pınarbaşı Su deposu Ormanlık Alan Yangın Arı Saldırısı
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR'DA RIZA ÇALIMBAY DÖNEMİ
KONYASPOR'DA RIZA ÇALIMBAY DÖNEMİ
Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu 2. Etap Startı Verildi
Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu 2. Etap Startı Verildi